ZABEZPIECZANIE ŁADUNKU

TEKTURA FALISTA

Tektura falista jest lekkim i stosunkowo wytrzymałym materiałem ochronnym powstałym z połączenia papieru zewnętrznego oraz warstwy falowanej. Taka struktura sprawia, że tektura jest lekka i dobrze chroni delikatny towar podczas transportu, dodatkowo tektura jest materiałem poddającym się recyklingowi.

Tektura falista jest bardzo popularnym materiałem stosowanym w celu zabezpieczenia przedmiotów w czasie transportu i występuje w kilku rodzajach. Najczęściej stosowana ze względu na niską cenę jest tektura falista 2-warstwowa, która składa się z papieru zewnętrznego oraz warstwy falowej. Ten rodzaj tektury stosowany jest do zabezpieczania produktów oraz jako forma przekładki.

Najbardziej uniwersalna jest tektura falista 3-warstwowa, która wykorzystywana jest przy produkcji opakowań jednostkowych i zbiorczych. Zbudowana jest z dwóch warstw papieru: zewnętrznej i wewnętrznej połączonych pofalowaną warstwą papieru.

Tektura falista 5-warstwa bardzo wytrzymała i cechująca się dużą sztywnością tektura. Wykorzystywana głównie przy produkcji opakowań wielogabarytowych lub opakowań jednostkowych dla produktów o dużym ciężarze. Zbudowana jest w dwóch warstw papieru: zewnętrznej i wewnętrznej oraz dodatkowej warstwy środkowej połączonych dwoma pofalowanymi warstwami papieru.

PIANKA PE

Pianka PE jest materiałem izolacyjnym powstałym ze spienionego polietylenu. Pianki polietylenowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Jest całkowicie zdatna do recyklingu, dodatkowo lekka, nieszkodliwa i bezwonna. Doskonale się nadaje do kontaktu z artykułami spożywczymi, jest odporna na pleśń i wilgoć.

Dzięki dobrej izolacji cieplnej oraz właściwością dźwiękochłonnym pianki polietylenowe stosowane są również w budownictwie do zwiększenia izolacyjności stropów od dźwięków uderzeniowych, w podłogach pływających oraz bądź w lekkich konstrukcjach podłogowych.

Pianki polietylenowe dostępne są w postaci piankach w rolkach, workach z pianki, matach podłogowych, przekładkach z pianki, pasach dyletacyjnych.

FOLIA PĘCHERZYKOWA

Folia pęcherzykowa bardziej znana pod nazwą folia bąbelkowa wytwarzana jest na bazie mocnej folii polietylenowej LDPE lub HDPE i dostępna jest wersjach o różnych rozmiarach pęcherzyków powietrza. Ten rodzaj folii należy do najpopularniejszych materiałów ochronnych stosowanych w branży opakowaniowej i transportowej. Jej właściwości zapewniają doskonałą ochronę pakowanego przedmiotu przed skutkami wstrząsów i uderzeń oraz chronić je przed wpływem wilgoci.

Dostępne szerokości rolek: od 20 do 250 cm.
Dostępne długości rolek: od 50 do 250 mb.

MENU