FOLIE OGRODOWE

FOLIA TUNELOWA

Folia stosowana do okrywania tuneli ogrodowych. Podstawową funkcją folii tunelowej jest zapewnienie szybszego wzrostu roślin i ochrona prze warunkami atmosferycznymi. Standardowo stosowane folie to folie o oznaczeniu UV-2 i UV-5. Oznaczenia te wskazują na wielosezonowość pokrycia, natomiast wskaźnik UV określa okres, podczas którego folia będzie utrzymywać niezmienne właściwości i po którym zalecana jest jej wymiana. Folia UV-2 powinna wystarczyć na dwa sezony, natomiast UV-5 na pięć sezonów.

FOLIA OCZKO WODNE

Folia Oczko wodne idealnie nadaje się do budowy niewielkich oczek wodnych, większych stawów ogrodowych i małych basenów. Wyróżniamy trzy rodzaje folii przeznaczonych do budowy oczek wodnych: folia z polietylenu (PE), folie z polichlorku winylu (PVC) oraz specjalne membrany z gum syntetycznych (EPDM).

Folia PE to najtańszy i zarazem najsłabszy jakościowo rodzaj folii stosowany do budowy oczek. Najpopularniejszym rodzajem jest folia PVC, która jest mocna i wytrzymała. Nawet jeśli folia ulegnie uszkodzeniu można ją skleić za pomocą specjalnego kleju. Membrany EPDM są w tym zestawieniu najlepszym jakościowo dostępnym na rynku materiałem do budowy oczek wodnych. Jest bardzo elastyczna i rozciągliwa – wykonana została z syntetycznego kauczuku. Wytrzymałość membran ocenia się na około 30-50 lat.
MENU