FOLIE BUDOWLANE

MEMBRANA DACHOWA

Membrana dachowa pełni funkcję izolacji przeciwwilgociowej dachu. Membrana dachowa składa się z trzech warstw – z warstwy funkcyjnej jednostronnie przepuszczającej cząsteczki pary wodnej oraz dwóch warstw zewnętrznych chroniących warstwę funkcyjną przed uszkodzeniami. Zaletą membran dachowy jest możliwość układania ich bezpośrednio na termoizolacji – co eliminuje szczelinę termoizolacyjną. Membrana przeciwdziała przedostaniu się wody opadowej do ocieplenia i umożliwia odprowadzenie pary wodnej z izolacji na zewnątrz.

Wyróżniamy dwa rodzaje membran:
  • lekką, o mniejsze gramaturze i mniejszej wytrzymałości oraz ekrany
  • ciężkie uniwersalne membrany o wysokiej gramaturze, dużej trwałości i wytrzymałości mechanicznej

FOLIA DACHOWA

Folie dachowe charakteryzują się niską paroprzepuszczalnością – czyli nie są wstanie odprowadzić na zewnątrz całej wilgoci, nagromadzonej od strony poddasza. Folie dachowe stosowane są do ścisłej hydroizolacji – chronią dach prze niespodziewanymi przeciekami np. w przypadku uszkodzenia pokrycia dachowego. Z tego powodu nie można układać ich bezpośrednio na ocieplaniu. Folie o niskiej paroprzepuszczalności, to produkty, których zdolność do przepuszczania pary wodnej nie przekracza 100 g/m2 w ciągu 24 godziny.

FOLIA FUNDAMENTOWA POZIOMA

Folia fundamentowa to sprawdzone rozwiązanie przy realizacji inwestycji budowlanych. Przeznaczona jest głównie do wykonywania izolacji przeciwwilgociowej ścian i ław fundamentowych. Dużą zaletą folii jest to, że nie ulega ona procesowi rozkładu, jest odporna na zrywanie, łamanie i ścieranie. Folie fundamentowe wytwarzane są z polichlorku winylu (PCV) lub polietylenu (LDPE).

FOLIA FUNDAMENTOWA KUBEŁKOWA

Folia kubełkowa ma za zadnie umożliwienie odprowadzenia wody gruntowej po powierzchni ściany, dzięki specjalnym wytłoczeniom. Dodatkowo folia pełni funkcję ochronną dla właściwej warstwy hydroizolacyjnej. Folia kubełkowa produkowana jest z polietylenu o dużej gęstości, cechuje ją duża odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.
MENU