FOLIA STRETCH

FOLIA STANDARD

Folie stretch przeznaczone są głównie do zabezpieczania ładunków w transporcie jak i podczas magazynowania. Znakomicie chronią ładunek przed wilgocią oraz zabrudzeniem. Dzięki zastosowanym surowcom osiągnięto małe grubości folii oraz wysoką wytrzymałość co wpływa na wysoką stabilizację ładunku oraz ekonomię pakowania. Folia stretch występuje jako folia do owijania ręcznego i maszynowego i najczęściej występuje w kolorze czarnym i transparentnym.

FOLIA PRE-STRETCH

Folia pre-stretch jest rodzajem folii, która znalazła zastosowanie między innymi w pakowaniu produktów spożywczych – posiada atesty do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Folia pre-stretch zazwyczaj jest dwukrotnie cieńsza od folii stretch i nie rozciąga się tak jak ona podczas aplikacji. Gwarantuje wyższą jakość transparentnego zabezpieczenia, chroni produkt przed zanieczyszczeniami, wilgocią. Cechują ją również bardzo dobre właściwości przylepne i wyjątkowa przejrzystość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

FOLIA PERFOROWANA

Folia stretch z perforacją idealnie nadaje się do pakowania świeżych produktów, które wymagają odpowiedniej wentylacji lub tam gdzie produkt po wyprodukowaniu należy szybko schłodzić (np. nabiał, pieczywo, mrożonki itp.). Folia nadaje się również do zabezpieczania ładunków na paletach, wymagających stałej cyrkulacji powietrza. Folia dostępna jest do owijania ręcznego i maszynowego w dwóch rodzajach perforacji: paski, dziurki.

FOLIA MINI-RAP (CIĘTA)

Folia stretch typu mini-rap, zwana także folią ciętą. Są to folie wykonane ze standardowej folii stretch. Charakteryzuje ją znaczny mniejszy rozmiar, co zwiększa i zarazem ułatwia jej zastosowanie. Folia mini-rap jest alternatywą dla samoprzylepnych taśm pakowych, różnych sznurków czy obejmek służących do pakowania. Doskonale nadaje się do pakowania wielu rodzajów towarów, takich jak meble, listwy, rury, panele i podobne produkty. Folie mini-rap tak jak standardowe folie stretch chronią towar przed zabrudzeniem i wilgocią.FOLIA ROLNICZA

Folia cieszy się dużą popularnością w rolnictwie i hodowli bydła Wykorzystywana jest do przechowywania siana poza zabezpieczonym obszarem składowania. Folia stretch rolnicza zwana folią kiszonkarską i stosowana jest do okrywania lub wykładania silosów, pryzm, kopców, hałd. Może być wykorzystywana między innymi do kiszenia roślin pastewnych, do okrywania kopców z warzywami. Przykrycie folią chroni kiszony materiał przed dostępem powietrza i wody, a także przed ulatnianiem się z obszaru kiszonego dwutlenku węgla, który tworzy się podczas fermentacji. Folia kiszonkarska może zawierać także stabilizatory UV, których zadaniem jest ochrona kiszonego materiału przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

FOLIA SPOŻYWCZA

Folia stretch spożywcza charakteryzuje się idealną przezroczystością i jest produktem najwyższej jakości przeznaczonym do bezpośredniego kontaktu z żywnością (posiada atest PZH oraz deklarację zgodności). Folia znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym oraz w gospodarstwach domowych. Zastosowanie folii przeznaczonych do kontaktu z żywnością znacznie wydłuża czas przydatności produktów, ochrania żywność przed wysychaniem, zapobiega przenikaniu zapachów.
MENU